TING JEG IKKE RIGTIGT MAGTER #47

#01 Sæsonskift. Jeg kan slet ikke omstille mig garderobe-wise, ingenting dur.
#02 At mit forholdsvist nye vaffeljern skulle klappe sammen om min tommeltot og efterlade neglen med et (omend ret lille) mærke, æv.
#03 At Instagrams opdatering tydeligvis er gået galt for min iPhone, jeg kan ikke skifte imellem konti og logge ud, selvom flere andre fint kan. Der arbejdes på problemet.
#04 At jeg virkelig burde sælge ud af mine ting, men alle dage for de gode loppemarkeder er dårlige i min kalender.
#05 Og jeg har ret svært ved at vælge ting fra – som burde sælges (send mig en mail hvis der er noget du drømmer om, host).
#06 At påsken er overstået. Jeg er slet ikke færdig med ferie!
#07 At rejser slut juli koster en halv arm. Miami koster det samme som Grækenland. Come on. Jeg vil bare have en liggestol, en swimmingpool og ikke alt for mange børn i min umiddelbare nærhed. Nogen tips derude? Hvor finder man den billige rejse?
#08 Når man solgte en ørering i december, som køber stadig ikke har afhentet.

tumblr_inline_nnwhsptygm1t3curz_500

2 Responses

  1. Sara

    Jeg havde også problemer på instagram med at logge ud og skifte konti, men det virkede igen i går :-)

    1. april 2016 at 08:55

    • Mit virker stadig ikke. Vræl.

      1. april 2016 at 14:25

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.